Warto być aktywnym” to książka, której celem jest przekonanie każdego czytelnika, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania dobrego stanu zdrowia, a także może być źródłem przyjemności. Autorzy książki to trójka przyjaciół, którzy są zwolennikami różnych form aktywności.

Pierwszy rozdział książki dostarcza wiedzy na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Autorzy wyjaśniają, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie w trakcie uprawiania sportu oraz jak przekładają się one na zdrowie i kondycję psychiczną. W rozdziale tym przedstawione zostały wyniki badań naukowych, które potwierdzają związek pomiędzy aktywnością fizyczną a stanem zdrowia i samopoczuciem.

W następnym rozdziale autorzy zwrócili uwagę na wpływ sportu na wygląd zewnętrzny. Wyjaśniają, jak dzięki odpowiednim treningom można zyskać lepszą sylwetkę, która ma istotny wpływ na pewność siebie i samopoczucie. Trzeci rozdział książki omawia korzyści wynikające z uprawiania różnych dyscyplin sportu. Czytelnicy mają szansę przekonać się, co mogą zyskać na przykład dzięki pływaniu, jeździe konnej, bieganiu, tańcu, jeździe na rowerze albo wizytom na siłowni.

Autorzy książki starali się także udowodnić, że tekst „nie mam czasu na sport” jest wyłączne wymówką, ponieważ wystarczy trzymać się kilku zasad, aby wygospodarować sobie trochę czasu na ruch.

Książkę „Warto być aktywnym” można polecić każdemu, komu brakuje motywacji do regularnego uprawiania sportu. Zawarte w nich informacje sprawiają, że łatwiej jest zdecydować się na bycie aktywnym.