„Trening i suplementacja” to książka napisana przez kulturystę, a zarazem wykwalifikowanego dietetyka. Jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak powinny odżywiać się osoby aktywnie fizycznie oraz jakie suplementy i odżywki będą stanowić najlepsze dopełnienie tej diety.

Autor wyjaśnia, jakie suplementy diety są wskazane w przypadku różnych dyscyplin sportowych. Zwraca uwagę na to, w jaki sposób poszczególne preparaty wpływają na efekty treningów oraz w jakich sytuacjach ich stosowanie jest konieczne. Wyjaśnia także, czy istnieją przeciwwskazania do stosowania niektórych suplementów i odżywek.

Jeden z rozdziałów poświęcony jest utracie tkanki mięśniowej podczas odchudzania. Autor poruszył problem, na który często skarżą się osoby dążące do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. W tej części książki znalazły się praktyczne wskazówki odnośnie diety i suplementów, dzięki którym można zapobiec utracie mięśni. Autor zwraca uwagę na rolę odżywek węglowodanowych oraz zasady stosowania odżywek białkowych.

Autor poruszył także temat stosowania suplementów diety przez kobiety, który często wzbudza wiele wątpliwości. W jednym z rozdziałów obala mity na temat negatywnego wpływu na zdrowie kobiety suplementów takich jak kreatyna czy odżywki białkowe.

„Trening i suplementacja” to książka, jakiej nie powinno zabraknąć na półkach osób, które chcą prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia. To obowiązkowa lektura dla wszystkich trenerów, którzy chcą służyć swoim podopiecznym radą nie tylko w kwestii treningów, ale i suplementacji.